Rolety zewnętrzne

Rolety natynkowe (adaptacyjne) a rolety podtynkowe różni tylko sposób montażu, natomiast ich funkcjonalność oraz parametry techniczne pozostają bez zmian.

 

Rolety zewnętrzne natynkowe inaczej adaptacyjne nie wpływają na konstrukcję zamontowanych okien i drzwi, a także nie ingerują w nadproże budynku. System osłon razem z aluminiową skrzynką może być zamontowany na dwa sposoby: bezpośrednio we wnęce okna/ drzwi bądź na ścianie budynku. Tego typu rolety nie są zintegrowane z oknem, dzięki czemu ich montaż czy demontaż może nastąpić w dowolnym momencie, bez konieczności specjalnego przygotowania budynku.

Minusem umieszczenia kasety we wnęce okiennej może być ograniczenie wpadającego światła do pomieszczenia lub może rzucać cień.

 

Rolety zewnętrzne podtynkowe montowane są w taki sposób, aby spójnie prezentować się z elewacją budynku. Aluminiową skrzynkę rolet instaluje się na minimum 20 mm ociepleniu nadproża, przez co po wykonaniu elewacji widocznymi elementami są jedynie prowadnice, pancerz (po jego wysunięciu) oraz klapa rewizyjna widoczna od dołu.
Największą zaletą tego typu rolet jest ich wizualna estetyka- niewidoczna skrzynka nie narusza spójności obiektu.

Minusem może być nieco droższy wydatek.

 

Zalety rolet zewnętrznych:

 • zabezpieczenie mieszkania przed włamaniami
 • skuteczna izolacja termiczna w chłodniejsze dni
 • latem doskonale zabezpiecza przed przegrzewaniem pomieszczenia
 • ochrona akustyczna
 • możliwość zintegrowania z moskitierą przed owadami, która również chowa się do kasety

Warto wiedzieć o dodatkowej istotnej opcji przed zamówieniem jaką jest moskitiera:

oba systemy rolet zewnętrznych mają możliwość integracji z moskitierą, takie kompleksowe rozwiązanie gwarantuje skuteczne zabezpieczenie przed insektami.

 

Co wyróżnia nasze produkty:

 • profile wykonane są z wysokogatunkowej blachy aluminiowej wypełnionej pianką
 • profile pokryte są dwuwarstwową powłoką lakierniczą w systemie PU/PA (to sprawia, że cechują się podwyższoną odpornością na ścieranie i oddziaływanie czynników atmosferycznych)
 • cechują się większą sztywnością i stabilnością, gdyż profile wykonane są z ekstrudowanego aluminium
 • szeroki wachlarz kolorystyczny z pewnością pozwoli na dopasowanie rolet do każdej elewacji


Sterowanie: ręczne lub automatyczne


Automatyka:
W naszej ofercie znajdują się silniki rożnych firm specjalizujących się w automatyce:

 • Somfy
 • Inel
 • Yooda
 • Came

Dzięki tak szerokiej gamie można zautomatyzować rolety pod wieloma względami- od prostych w obsłudze pilotem ustawień po czasowe ustawienie otwieranie/ zamykanie rolet. A dzięki Smart Home- możesz sterować zdalnie z dowolnego miejsca pobytu poza domem.

 

Akcesoria do rolet oraz serwis pogwarancyjny:

Nasza oferta jest skierowana także do osób potrzebujących naprawić istniejące rolety, można u nas zakupić elementy wymienne i zmodernizować swoje rolety

 

 

Usługa montażu/serwisu:

Wieloletnie doświadczenie sprawia, że z łatwością radzimy sobie nawet w bardzo skomplikowanych budownictwach i jednocześnie nie lubimy druciarstwa. Dlatego też, warto skorzystać z naszego wieloletniego doświadczenia w montażu swoich rolet.

UWAGA
Przedstawione tu kolory są tylko poglądowe i mogą odbiegać nieco od rzeczywistości.
Wygląd zależy np. od ustawień monitora

Masz pytania?